Saga “Zmierzch”

Stephanie Meyer (https://www.taniaksiazka.pl/autor/stephenie-meyer) to wyjątkowa, amerykańska autorka, która napisała jedną z najbardziej znanych sag ostatnich czasów. Pomimo tego, że jej książki mają już ponad piętnaście lat, to ich popularność i tak jest bardzo duża. “Zmierzch” to saga, która typowo dedykowana jest dla młodych ludzi. Aczkolwiek starsi również bardzo chętnie po cztery tomy wchodzące w skład tej sagi. Nie ma się czemu dziwić, bowiem cała historia jest fantastycznie emocjonująca i każdy jest w stanie się wzruszyć – nawet panowie, którzy na ogół mają nieco twardsze serca. W związku z premierą najnowszej książki Meyer pt.”Słońce w mroku”, warto przypomnieć sobie o czym opowiadała cała saga.

Isabella i Edward

Isabella to młoda dziewczyna, która do tej pory mieszkała z matką. Tylko, że teraz jej życie mocno się zmieni. Wszystko przez to, że jej mama wzięła ślub z nowym facetem i postanawia wyruszyć z nim w trasę. Dziewczyna jak najbardziej życzy im dużo miłości i szczęścia. Tylko niezbyt jest zadowolona z tego, że na stałe będzie musiała się teraz przenieść do ojca.

Ze słonecznego miasta trafia prosto do miasteczka, gdzie słońce jest rzadkością. Jest tu mglisto, deszczowo i czasem bardzo ponuro. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że Isabella nie zna tego miejsca. W końcu nie raz bywała u swojego ojca i ma tu nawet swojego przyjaciela – Jacoba. Dzięki temu łatwiej jej oswoić się z nowym życiem. Poza tym mocno kocha tatę i doskonale wie, że nie będzie jej tak źle z nim.

Isabella, która woli jak wszyscy mówią do niej Bella, zaczyna uczęszczać do nowej szkoły, gdzie nawet miło zostaje przyjęta przez miejscowe dziewczyny. Przynajmniej łatwiej jej się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Podczas przerwy śniadaniowej Isabella zwraca uwagę na tajemniczego chłopaka, który porusza się tylko i wyłącznie w określonym gronie osób, nie nawiązując kontaktu z nikim innym. Koleżanki wyjaśniają jej, że jest to Edward i jego rodzeństwo, które postrzegane jest za odludków. Podczas jednej z lekcji Edward i Bella zostają partnerami na ćwiczeniach.

Odtąd rozpoczyna się ich znajomość, która z czasem przeradza się w miłość. Bella nie chce nawet słuchać swojego przyjaciela, który ostrzega ją przed tym, że ma do czynienia z najprawdziwszymi wampirami. I to na dodatek takimi, które cechują się różnymi, nadprzyrodzonymi zdolnościami. Ona wie, że nie powinna, ale Edward ma w sobie coś takiego, że ciężko jej się utrzymać z daleka. Takie samo spostrzeżenie wobec niej ma Edward. Tak oto rozpoczyna się jedna z najsłynniejszych historii miłosnych.

Zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com